Elzab K10 – wydajność i elegancja w małej kasie fiskalnej 9 lutego, 2017 9 stycznia, 2017 admin

Ciekawe czy kiedyś doczekamy dnia, w którym Elzab K10 będzie można uznać za klasykę na polskim rynku fiskalnym 😉 Na razie niewiele wskazuje na to, że wspomniana kasa rejestrująca wyjdzie z mody. Urządzenie marki Elzab z pewnością nie może narzekać na brak zainteresowania ze strony przedsiębiorców. Tym bardziej, że obecnie oferuje znacznie wyższą funkcjonalność, niż w momencie swojej premiery.

Wersja Plus oraz Plus Plus

Od premiery Elzab K10 minęło już kilka lat. Nic więc dziwnego, że producent urządzenia stara się zaoferować przedsiębiorcom coś więcej, niż w momencie pojawienia się tego modelu na rynku. Mianowicie, obecnie wspomniana kasa fiskalna jest dostępna nie tylko w wersji standardowej, ale także w 2 wariantach z rozszerzeniami – Plus oraz Plus Plus. Na czym polegają różnice w tych modelach? Przede wszystkim na możliwości rozbudowania K10 o dodatkowe interfejsy komunikacyjne: Bluetooth oraz Wi-Fi. Pozwala to na zamówienie kasy fiskalnej, która jest w stanie współpracować bezprzewodowo z innymi elementami systemu sprzedaży w firmie, np. z czytnikiem kodów kreskowych lub komputerem.

Praca ekranu dotykowego w K10

Warto przypomnieć, że model K10 to pierwsza kasa rejestrująca, w której zastosowano panel dotykowy. Obszerny ekran urządzenia nie tylko zapewnia intuicyjne obsługiwanie transakcji, ale także gwarantuje odporność na uszkodzenia mechaniczne oraz działanie niekorzystnych czynników zewnętrznych, np. wilgoci. Ponadto, pomimo tego, że mamy do czynienia z panelem dotykowym, do dyspozycji użytkownika są także klawisze funkcyjne. Za jednym razem kasa jest w stanie wyświetlić na swoim ekranie maksymalnie 5 skrótów klawiszowych. Natomiast ogólnie w K10 można zdefiniować 15 klawiszy funkcyjnych.

Design kasy fiskalnej

Nie każdy przedsiębiorca zwraca uwagę na wygląd kas fiskalnych. Istnieją oczywiście różne priorytety, które wpływają na wybór konkretnego urządzenia, lecz naszym zdaniem design danego modelu również powinien mieć pewne znaczenie. Zwłaszcza takiego modelu, jak K10. Niewiele kas rejestrujących może się bowiem pochwalić 2 prestiżowymi wyróżnieniami za swój wygląd – „Red Dot” oraz „Dobry wzór”.

Ponadto, nie zapominajmy o tym, że omawiane tutaj urządzenie można dostosować do wystroju wnętrza w firmie czy też indywidualnych odczuć właściciela. Zapewniają to różne wersje kolorystyczne Elzab K10, np. biało-pomarańczowa, szaro-zielona lub czarno-pomarańczowa.

Kopia elektroniczna na karcie pamięci

W Elzab K10 można stosować kartę pamięci microSD. Pytanie jednak, do czego służy ten nośnik danych? Odpowiedź jest prosta – do archiwizowania kopii paragonów w formie elektronicznej. A piszemy o tym, ponieważ na tak wygodny i bezpieczny sposób przechowywania dokumentów decyduje się dziś coraz więcej firm. Z archiwizowaniem danych na karcie pamięci wiążą się bowiem same korzyści. Kasa zużywa wtedy mniej papieru, dzięki czemu zmniejszają się wydatki na materiały eksploatacyjne.

Co więcej, w Elzab K10 w każdej chwili można wykonać backup kopii elektronicznej i zapisać ją na pendrivie, dysku twardym komputera lub płycie DVD. Dodatkowe zabezpieczenie dokumentacji nie jest oczywiście obowiązkowe, ale zdecydowanie warto to zrobić. Przepisy fiskalne wymagają bowiem przechowywania tych danych przez bardzo długi czas.