Elzab K1 Slim Online, czyli kasa fiskalna do złudzenia przypominająca smartfon 28 października, 2021 26 kwietnia, 2022 admin
Elzab K1 Slim Online - mobilna kasa fiskalna

Kompaktowe urządzenia rejestrujące nie należą już do rzadkości. Rosnący wybór tego typu modeli na rynku technologii sprzedaży też nie powinien dziwić. Ich praktyczne cechy i funkcje zwracają uwagę nie tylko przedsiębiorców prowadzących działalności mobilne czy takich, którzy szukają odpowiedniego rozwiązania dla małego punktu handlowego lub usługowego. Jednak porównania kas fiskalnych z popularnymi urządzeniami przenośnymi stały się jeszcze bardziej uzasadnione wraz z pojawieniem się nowego modelu od Elzab. Co jeszcze, oprócz zalet konstrukcyjnych, oferuje K1 Slim Online?

Kasa online od Elzab jak nowy model smartfona

Zacznijmy od konstrukcji, ponieważ ta w przypadku modelu K1 Slim Online zdecydowanie zasługuje na uwagę. Powiedzieć, że urządzenie rejestrujące charakteryzuje się niedużymi gabarytami, to zdecydowanie za mało. Cecha ta bowiem sprawia, że obecnie kasa fiskalna Elzab K1 Slim Online stała się w zasadzie… najmniejszą tego typu technologią, dostępną na polskim rynku. I to nawet, jeśli chodzi o modele do pracy mobilnej. Kompaktowa obudowa mieści się w wymiarach 27 x 82 x 155 mm, a całe urządzenie waży jedynie 277 g. Co więcej, jest solidnie wykonana, ma zgrabną prostokątną sylwetkę i generalnie prezentuje się elegancko. W rezultacie mamy do czynienia z kasą fiskalną online, która wielkością, kształtem i wyglądem do złudzenia przypomina współczesne smartfony. Tym bardziej, że cechy te to nie jedyne aspekty, jakie przywodzą na myśl popularne urządzenia mobilne…

Elzab K1 Slim Online – kolejna kasa fiskalna z ekranem dotykowym

Wielu przedsiębiorców dobrze pamięta, jak model K10 reprezentował innowacyjne technologie sprzedaży. W końcu była to kasa fiskalna, która śmiało rezygnowała z tradycyjnej klawiatury na rzecz obszernego panelu dotykowego. Już wtedy pojawiały się porównania do smartfonów, jednak K10 pod względem gabarytów daleko było jeszcze do K1 Slim Online. Tymczasem nowe urządzenie rejestrujące od Elzab dysponuje obszernym (5”) ekranem dotykowym o matrycy IPS (zapewniającym dobrą widoczność pod różnymi kątami patrzenia), funkcjonującym w kolorze i rozdzielczości 480 x 854 piksele. Panel charakteryzuje się solidnym wykonaniem, a zarazem też dobrą reakcją na dotyk. Ponadto, zapewnia intuicyjny w obsłudze interfejs, który można dodatkowo skonfigurować – np. ustalić do 50 skrótów klawiszowych dla popularnych elementów oferty czy istotnych funkcji urządzenia. Wszystko to sprawia, że K1 Slim Online jest nie tylko nowoczesne, ale i faktycznie przyjazne w użyciu.

Nie tylko małe gabaryty i technologia dotykowa

Mimo niezaprzeczalnych, wyżej opisanych atutów w zakresie korzystania z urządzenia rejestrującego, to nie wszystko, co ma do zaoferowania nowa kasa fiskalna online od Elzab. Warto więc poświęcić trochę uwagi konkretnym parametrom K1 Slim Online. Model ten w dużej mierze stawia na bezprzewodową transmisję danych. Występuje w 2 wariantach, z odmiennymi rozwiązaniami: Bluetooth/GPRS albo Bluetooth/Wi-Fi. Dzięki temu przedsiębiorca może wybrać, która opcja okaże się np. najlepsza do komunikacji K1 Slim Online z Centralnym Repozytorium Kas. Ponadto, model od Elzab posiada też port USB, więc może i w taki sposób współpracować z różnymi urządzeniami peryferyjnymi. Kasa fiskalna online pozwoli nam też zaprogramować bazę rzędu 5 000 PLU oraz podzielić elementy oferty na maksymalnie 99 grup towarowych. Warto też wspomnieć o prostym w obsłudze mechanizmie drukującym, emitującym paragony również z dodatkowymi informacjami: logotypem firmy czy NIP-em nabywcy. W urządzeniu nie zabrakło też akumulatora, który sprawdzi się wtedy, gdy kasa online znajdzie się poza stałym źródłem zasilania. Jak widać, Elzab K1 Slim Online posiada dość optymalne rozwiązania, które sprawdzą się w niejednej działalności handlowej bądź usługowej. Z pewnością natomiast okaże się naprawdę wygodnym rozwiązaniem, jeśli chodzi o małe stanowiska sprzedażowe albo pracę w trybie mobilnym.