Zakup kasy w sklepie internetowym. O czym warto pamiętać? 9 stycznia, 2017 17 listopada, 2016 admin

W dzisiejszych czasach trudno wskazać produkty, których nie znajdziemy w sklepach internetowych. Już chwila spędzona na surfowaniu po sieci pokaże nam, że także kasy i drukarki fiskalne są sprzedawane online. Warto jednak pamiętać o tym, aby podczas robienia zakupów przez internet zachować rozsądek. W przypadku urządzeń służących do rejestrowania obrotu ma to szczególne znaczenie.

Szeroki wybór i niższe ceny

W przeciwieństwie do robienia zakupów w sklepach stacjonarnych, internet oferuje przede wszystkim łatwe porównanie oferty różnych dystrybutorów technologii sprzedaży. Robiąc zakupy w sieci możemy również bez problemu zestawić ze sobą kilka urządzeń i sprawdzić, które rozwiązanie będzie najlepsze dla naszego biznesu.

Poza tym, w sklepach internetowych często możemy otrzymać atrakcyjne rabaty i uzyskać wsparcie w wyborze odpowiedniej kasy lub drukarki fiskalnej. Jeżeli zaś chodzi o kontakt z przedstawicielami danego dostawcy, do dyspozycji są zazwyczaj różne kanały komunikacji – czat, adres mailowy czy też tradycyjny numer telefonu.

Czy warto kupować na odległość?

Nabywanie produktów przez internet często wiąże się z zakupami na znaczną odległość. Natomiast w przypadku urządzeń fiskalnych jest to sprawa, na którą trzeba zwrócić szczególną uwagę. Należy bowiem pamiętać o tym, że dystrybutor technologii sprzedaży będzie równocześnie odpowiedzialny za serwisowanie naszej kasy lub drukarki.

Innymi słowy, nie zawsze warto kupować model od dostawcy, którego siedziba znajduje się w znacznej odległości od miejsca prowadzonej przez nas firmy. Nawet jeżeli oferuje on nieco niższe ceny… Mogłoby to po prostu utrudnić wszelkie czynności związane z zainstalowaniem oraz późniejszym serwisowaniem urządzenia. Niewykluczone również, że procedury te będą droższe, a przedsiębiorca zostanie dodatkowo obciążony kosztami przesyłki swojego modelu.

W związku z tym, najlepszym rozwiązaniem jest zakup online kasy lub drukarki od doświadczonego dystrybutora, który znajduje się w bliskiej okolicy. Przed podjęciem decyzji możemy też sprawdzić opinie na temat danego dostawcy. A jeśli to nam nie wystarczy, skontaktujmy się ze sklepem internetowym i zapytajmy o wszystko, co budzi nasze wątpliwości. Przedstawiciele rzetelnego dystrybutora na pewno udzielą szczegółowych odpowiedzi na wszystkie pytania.