Obsługa kasy fiskalnej może być przyjemna – sprawdź te rozwiązania! 28 lutego, 2018 22 marca, 2018 admin
Novitus Next - kasa fiskalna z nowoczesnymi i przyjaznymi rozwiązaniami

Często zakup kasy fiskalnej nie kojarzy się raczej szczególnie przyjemnie. Raz, że to najczęściej wymóg, jasno wynikający z obowiązującego prawa, a dwa, że to oznacza konieczny wydatek. Dodatkowo, kwestia ta rodzi różne dylematy, np. jakiego typu urządzenie kupić. Ale pamiętajmy, że technologie sprzedaży mają również zadbać o komfort i efektywność pracy. Zaś w uzyskaniu tego są w stanie pomóc rozwiązania, które wpływają na przyjazną obsługę kasy. Warto więc przyjrzeć się kilku takim opcjom.

Mechanizm drukujący

Bez względu na mnogość innych rozwiązań, element ten pozostaje jednym z najważniejszych w urządzeniach rejestrujących. W końcu poprawne wystawianie paragonów oraz wydawanie ich klientom należy do podstawowych obowiązków przedsiębiorcy. To natomiast nieodzownie łączy się… z regularnym uzupełnianiem materiałów eksploatacyjnych. Skoro wspomniany proces jest nie do ominięcia, warto go jak najbardziej usprawnić. W tym z pewnością pomoże mechanizm drukujący typu clamshell, drop-in lub easy lode, czyli wrzutowy. Rozwiązanie tego typu znacznie upraszcza i przyspiesza instalację rolek papieru termicznego, co znacząco przekłada się na komfort zarówno sprzedawcy, jak i jego klientów. Dodatkowe korzyści w tym względzie może przynieść automatyczny obcinak, możliwość zastosowania papieru o różnej szerokości czy np. elektroniczna kopia paragonów (z uwagi na konieczność wymiany tylko jednej rolki, nie zaś dwóch).

Klawisze funkcyjne

Osobną kwestią jest fakt, że od typu klawiatury również może zależeć wygoda korzystania z kasy fiskalnej. Przykład? Klawiatura membranowa, bardziej odporna na zabrudzenia i wilgoć, albo wręcz ekran dotykowy, np. jak w przypadku modelu Elzab K10. Niemniej, istotne pozostaje także „wyposażenie” wspomnianego panelu sterowania. Mowa konkretnie o przyciskach funkcyjnych, pozwalających przedsiębiorcy na zaprogramowanie własnych skrótów klawiszowych. Za ich pomocą może on zdecydowanie szybciej i prościej wywoływać popularne pozycje z oferty (towary lub usługi) oraz opcje urządzenia (jak wykonanie danego raportu fiskalnego). W rezultacie, przebieg wielu transakcji oraz realizacja podstawowych zadań podatnika idzie znacznie sprawniej.

Akumulator i ładowarka

Wydajna bateria, w którą teraz nierzadko wyposażane są kasy fiskalne, to dość istotne rozwiązanie, sprawdzające się zarówno w działalnościach stacjonarnych, jak i mobilnych. W pierwszym przypadku może się okazać wybawieniem, gdy nastąpi nagła awaria prądu. W drugim, co oczywiste, umożliwi korzystanie z urządzenia w podróży, z dala od źródła zasilania sieciowego. Choć jeśli chodzi o handel mobilny, tu znakomita potrafi okazać się jeszcze jedna opcja, czyli ładowanie przy użyciu instalacji samochodowej. Dzięki temu przedsiębiorca uzyskuje jeszcze większą niezależność w zakresie wykonywania obowiązków.