Waga WS-1, czyli zupełnie nowy model od firmy FAWAG 20 kwietnia, 2018 4 kwietnia, 2018 admin
WS-1 - waga elektroniczna marki FAWAG

Ci, którzy choć trochę śledzą rozwój technologii sprzedaży – zarówno fiskalnych, jak i peryferyjnych – wiedzą, że firma FAWAG to jeden z wiodących producentów różnego typu wag. Niedawno światło dzienne ujrzało nowe urządzenie tej marki, o nazwie WS-1. Jakie rozwiązania w zakresie konstrukcji czy funkcjonalności oferuje wspomniana waga elektroniczna?

Lubelskie Fabryki Wag FAWAG przedstawiają swój nowy produkt jako nowoczesną wagę kontrolną o uniwersalnym charakterze. Szczególnie jednak polecana jest do pracy w działalnościach przemysłowych i handlowych oraz w gastronomii. Dodatkowo, urządzenie peryferyjne może również zaciekawić swoim wzornictwem. Co konkretnie ma do zaoferowania ta technologia? Przyjrzyjmy się jej specyfikacji.

Budowa i wygląd wagi elektronicznej WS-1

Coraz więcej mówi się o atrakcyjnym designie współczesnych technologii sprzedaży. Co ciekawe, dotyczy to nie tylko kas i drukarek fiskalnych, ale również urządzeń peryferyjnych. Nowy model marki FAWAG jest doskonałym tego przykładem. WS-1 posiada zdecydowanie niebanalny, nowoczesny i elegancki wygląd. Decyduje o tym zarówno stylowa sylwetka urządzenia, jak i dobór oraz rozmieszczenie kolorów (czerń i biel) czy widoczna dbałość o detale. W przypadku wagi elektronicznej taka estetyka z pewnością zwraca uwagę. Ponadto, model marki FAWAG prezentuje się solidnie i rzeczywiście taki jest. Posiada obszerną szalkę o wymiarach 265 x 352 mm, wykonaną z grubej i dobrze wyprofilowanej stali nierdzewnej. Dzięki temu waga FAWAG WS-1 jest wysoce odporna na uszkodzenia i intensywną eksploatację, a przy tym umożliwia pomiar masy naprawdę zróżnicowanych towarów. Warto też wspomnieć o niskiej podstawie i stabilnej konstrukcji, co zwiększa komfort pracy nawet na trudnym do zagospodarowania stanowisku sprzedaży.

Co składa się na funkcjonalność wagi FAWAG?

FAWAG WS-1 posiada szereg rozwiązań i funkcji, które mogą świadczyć o atrakcyjności opisywanej technologii dla różnych rodzajów działalności. Zacznijmy od tego, że waga zawiera 2 przejrzyste wyświetlacze, zapewniające sprzedawcy oraz klientom dobrą widoczność emitowanych komunikatów nawet gdy w punkcie handlowym panują gorsze warunki oświetleniowe. Złącza typu USB i RS-232, zastosowane w urządzeniu, pozwalają na płynną komunikację z kasą fiskalną lub komputerem. Ale to nie wszystko. Przebieg transakcji przyspieszają i ułatwiają takie funkcje, jak tarowanie, blokada tary czy automatyczne zerowanie, gdy szalka jest pusta. Co więcej, WS-1 posiada też opcję limitów wagowych (porównuje wartość pomiaru z poprzednio zdefiniowanymi programami) oraz liczenia sztuk produktów detalicznych (przykładowo – określa liczbę sztuk śrubek, posiadających identyczną masę). Funkcje te są wspomagane przez moduł Bluetooth, który nie tylko stwarza znakomite warunki do komunikacji bezprzewodowej, ale też umożliwia transmisję danych z pomiaru na urządzenia mobilne, np. tablet pracujący w oparciu o system Android.

Wszystkie te funkcje sprawiają, że waga WS-1 sprawdza się w wielu branżach i działalnościach handlowo-usługowych. Łatwo można sobie wyobrazić zastosowanie tego urządzenia w punktach gastronomicznych, zakładach produkcyjnych, magazynach, na targowiskach i oczywiście różnego typu sklepach. A Wy gdzie wykorzystalibyście nowy model marki FAWAG? Podzielcie się opiniami w komentarzach!