Co oferuje nowatorskie urządzenie marki iPOS? 18 stycznia, 2018 5 stycznia, 2018 admin
Co oferuje kasoterminal iPOS duet

IPOS duet od pewnego czasu jest dostępny na polskim rynku technologii sprzedaży. Urządzenie zdążyło się więc już pojawić w wielu krajowych przedsiębiorstwach, które reprezentują różne branże. Do tej pory nie mieliśmy jednak okazji przygotować osobnego wpisu na temat tej technologii. A model duet zdecydowanie zasługuje na to, aby szczegółowo przedstawić jego najważniejszego parametry i funkcje.

Połączenie drukarki fiskalnej i terminala płatniczego

Już po samym zdjęciu widać, że iPOS duet reprezentuje zupełnie nowy typ urządzenia, niespotykany dotychczas na polskim rynku rozwiązań dla handlu i usług. W związku z tym, czym jest kasoterminal? Technologia ta powstała na skutek nowatorskiego połączenia 3 różnych elementów, występujących w wielu systemach sprzedaży: drukarki rejestrującej, terminala do kart płatniczych oraz aplikacji do zarządzania handlem. iPOS duet umożliwia więc nie tylko prowadzenie ewidencji i wystawianie paragonów fiskalnych lub faktur, ale też akceptowanie e-płatności. Ponadto, już na starcie użytkownik zyskuje dostęp do oprogramowania, które pozwala na skonfigurowanie bazy PLU czy automatyczny odczyt towarów wymagających zważenia. W przypadku tej technologii istotny okazuje się jednak plan taryfowy, który przedsiębiorca wybierze. Od pakietu usług zależy bowiem finalna funkcjonalność całej technologii.

Taryfa Free, Standard lub Premium

Przy zamawianiu iPOS duet można wybrać jedną z 3 dostępnych taryf: Free, Standard oraz Premium. Czym charakteryzują się poszczególne warianty usług? W przypadku wersji Free do dyspozycji użytkownika jest technologia, która oferuje m.in. obsługę 4 000 PLU oraz dostęp do platformy iPOS web. Jednakże, darmowa taryfa nie pozwala na akceptowanie płatności kartą (chipową, z paskiem magnetycznym, zbliżeniową). Taką możliwość zyskują przedsiębiorcy, którzy zdecydują się na pakiet Standard bądź Premium. W przypadku drugiej ze wspomnianych wersji dostępnych jest zresztą więcej dodatków. Kasoterminal iPOS duet z taryfą Premium gwarantuje np. skonfigurowanie 20 000 pozycji towarowych, zarządzanie stanami magazynowymi oraz dostęp do danych o sprzedaży w trybie on-line.

Jak widać, przedsiębiorca może sięgnąć po tę wersję technologii, która spełni oczekiwania jego firmy. Co jednak zrobić w sytuacji, gdy nie jesteśmy do końca pewni, który plan taryfowy sprawdzi się dziś, a który w przyszłości? Na szczęście iPOS zapewnia w tej kwestii dużą elastyczność. Przedsiębiorca może bowiem w dowolnym momencie przełączać się pomiędzy dostępnymi pakietami. Nic więc nie stoi na przeszkodzie, aby zacząć od podstawowej wersji i stopniowo rozbudowywać funkcjonalność urządzenia.

Dlaczego warto wybrać kasoterminal?

Moc możliwości, jakie oferuje iPOS duet, nie podlega już chyba dyskusji. Pytanie jednak, czy kasoterminal zapewnia jedynie bogatą funkcjonalność? W przypadku tego urządzenia z pewnością na uwagę zasługują rozwiązania konstrukcyjne. Pisząc wprost, iPOS duet jest kompaktową technologią dla handlu i usług. Ten model z pewnością zajmie mniej miejsca na stanowisku pracy, niż standardowe rozwiązanie systemowe – składające się z drukarki fiskalnej, terminala płatniczego i jednostki centralnej z zainstalowanym programem sprzedażowym.