Novitus Nano E – skąd się wzięła popularność tej kasy? 12 września, 2016 16 listopada, 2016 admin

Nano E to urządzenie chwalone nie tylko przez swojego producenta, czyli markę Novitus, ale także przez dystrybutorów i użytkowników kas rejestrujących. Równocześnie jednak, jest to przecież model, który trafił do sprzedaży parę ładnych lat temu. Co sprawia, że Novitus Nano E wciąż cieszy się dużym zainteresowaniem? Czy współcześnie urządzenie to nadal będzie trafioną inwestycją?

Kasa mobilna z kopią elektroniczną

Na początku warto sięgnąć pamięcią do historii polskiej branży fiskalnej. W przypadku Novitus Nano E ma to bowiem bardzo duże znaczenie. Wspomniane urządzenie było bowiem pierwszą mobilną kasą rejestrującą, którą wyposażono w moduł elektronicznej kopii paragonów. Model Nano E oczywiście do dziś posiada to przydatne rozwiązanie technologiczne. Niemniej, jeszcze kilka lat temu cyfrowa kopia danych nie była aż tak bardzo rozpowszechniona w skali całej branży.

Dzięki modułowi elektronicznej kopii paragonów, Novitus Nano E zdecydowanie automatyzuje wykonywanie obowiązków. Kasa po prostu samodzielnie zapisuje istotne dane na karcie pamięci. W praktyce oznacza to również mniejsze wydatki na rolki papieru oraz szansę na lepsze zabezpieczenie dokumentacji.

Solidne wykonanie i wygodna obsługa

Novitus Nano E to kasa wykonana z dbałością o szczegóły. I nie chodzi tutaj jedynie o kompaktowe gabaryty tego modelu. Urządzenie charakteryzuje się także eleganckim designem oraz szczelną obudową i klawiaturą. Cechy te znajdują realne przełożenie na komfort pracy mobilnej. Innymi słowy, Nano E nie sprawia najmniejszych kłopotów podczas transportu. Poza tym, kasa marki Novitus sprawdza się w małych punktach handlowo-usługowych – zwłaszcza na niewielkich stanowiskach obsługi klientów.

W połączeniu z innymi urządzeniami

Kasa fiskalna od Novitus standardowo posiada 2 porty komunikacyjne – RS-232 oraz USB. Dzięki temu urządzenie może współpracować z większością komputerów stacjonarnych, laptopów oraz terminali komputerowych. Co ciekawe, w tym modelu istnieje szansa na zastosowanie jeszcze jednego interfejsu. Mianowicie, Nano E da się rozbudować o moduł Bluetooth – do bezprzewodowej wymiany danych z innymi elementami systemu. Ponadto, komputer nie jest jedynym rodzajem urządzenia, z którym ta kasa może współpracować. Do Novitus Nano E można również podłączyć wagę elektroniczną, czytnik kodów kreskowych, szufladę na pieniądze, modem czy terminal do kart płatniczych.

Do pracy z małym lub średnim asortymentem

Przed zamówieniem Novitus Nano E należy sobie zdawać sprawę z faktu, ile pozycji PLU urządzenie obsługuje. W tym przypadku limit wynosi bowiem 3 000 programowalnych produktów bądź usług. W związku z tym, model marki Novitus sprawdzi się najlepiej przy obsłudze małego lub średniego asortymentu.

Niewątpliwym atutem Nano E jest możliwość jednoznacznego zidentyfikowania wszystkich elementów oferty. Kasa zapewnia stosowanie nazw o produktów i usług o maksymalnej długości 40 znaków. W wielu sytuacjach urządzenie uwolni więc od konieczności korzystania z nieczytelnych skrótów.

 

Kasa Novitus Nano E, chociaż jest obecna na polskim rynku od kilku lat, nadal urzeka funkcjonalnością oraz designem. Odpowiadając na pytanie zadane wcześniej – tak, urządzenie będzie trafioną inwestycją. Jednakże, zawsze należy mieć na uwadze także inne rozwiązania. W dzisiejszych czasach na rynku jest przecież dostępnych całe mnóstwo kas i drukarek fiskalnych.