Gdy urządzenia fiskalne zyskują szczególny wymiar technologiczny 12 marca, 2019 31 marca, 2019 admin
Novitus Next - kasa rejestrująca z tabletem

Z jednej strony duże, powodowane regulacjami prawnymi zapotrzebowanie, a z drugiej spore zróżnicowanie branż, działalności oraz ich potrzeb, skutkują dynamicznym rozwojem technologii sprzedaży. Rozwojem, który objawia się nie tylko jako dostęp do wyższych parametrów użytkowych czy dodatkowych opcji. Zdarza się, że przyjmuje postać śmiałych, innowacyjnych integracji urządzeń, stopniowo definiujących na nowo wizję i możliwości współczesnych rozwiązań dla biznesu. Oto dwa przykłady takich sytuacji.

„Przecieranie szlaków” – przykład dawniejszy

Na początek warto wspomnieć o nieco starszym urządzeniu rejestrującym, choć nadal zwracającym uwagę przedsiębiorców. Chodzi o model Thermal HD, pochodzący od popularnego i uznanego producenta, firmy Posnet. Należałoby o nim wspomnieć, ponieważ zalicza się on nadal raczej do urządzeń, które przecierały szlaki w zakresie innowacyjnych połączeń. A chodzi o kwestię, która znajduje się w zasadzie u podstaw różnic pomiędzy kasami i drukarkami fiskalnymi. Jak wiadomo, te drugie – mimo wyższych, pewnych parametrów i dodatkowych rozwiązań – bezwzględnie wymagają komunikacji z komputerem i programem sprzedażowym. Czyli pracy w ramach systemu, który może zajmować trochę miejsca. Co zatem mógł zrobić przedsiębiorca z ograniczonego przestrzennie punktu handlowego, który nie chciał rezygnować z wysokiej wydajności tego typu urządzenia? Dobrą opcją właśnie jest Thermal HD – pierwszy terminal fiskalny. Jego zasadnicza zaleta polega na zgrabnym połączeniu wysokiej jakości drukarki rejestrującej (z linii Thermal właśnie) oraz komputera marki Intel. Dodajmy – w konstrukcji niedużej i eleganckiej, łatwej w dostosowaniu do przestrzeni pracy, nawet niedużej i trudniejszej w zagospodarowaniu. Mając w jednym urządzeniu wszystko to, co dla przedsiębiorcy niezbędne do wykonywania obowiązków sprzedażowych, unika też wielu poskręcanych kabli (jest jeden zasilacz), czyli większą higienę pracy. Dodać należy, że podatnik ma szansę wybrać różne warianty podzespołów, w zależności od tego, jakiej wydajności i mocy obliczeniowej oczekują od tej technologii on i jego firma. Oraz zyskuje możliwość obsługi dużej bazy towarowej i korzystania z wielu praktycznych funkcji.

Coraz śmielsze rozwiązania – przykład nowszy

Trzeba jednak przyznać, że trochę czasu upłynęło od premiery modelu Posnet Thermal HD, w związku z czym na rynku technologii sprzedaży zdążyły pojawić się kolejne, nowoczesne i ciekawe rozwiązania. Naprawdę ciekawe rozwiązania. Wiele się zmieniło, poszło na przód także w zakresie integracji urządzeń. Doskonale potwierdza to model Next od innej, równie cenionej i znanej marki Novitus. Tym razem bowiem chodzi o kasę fiskalną… połączoną z tabletem! Konstrukcja całego rozwiązania jest naprawdę kompaktowa, stylowa i elegancka. Urządzenie można obsługiwać dwojako: za pomocą klasycznej klawiatury albo panelu dotykowego. Sam tablet dostarcza wielu atrakcyjnych opcji, charakterystycznych dla tego typu technologii: korzystanie z przeglądarki internetowej, poczty elektronicznej, galerii zdjęć, kalendarza, kalkulatora i wielu innych, ciekawych aplikacji – przede wszystkich także tych, które są nowoczesnymi narzędziami biznesowymi. Do tego dochodzi naprawdę duża swoboda w konfiguracji interfejsu ekranu dotykowego (liczba przycisków, ich rozmieszczenie, wielkość, kolor i funkcjonalność) oraz inne, niezwykle kuszące rozwiązania. Wystarczy wspomnieć, że Novitus Next jest w stanie obsłużyć dowolną liczbę pozycji towarowych oraz pozwala na przechowywanie ważnych danych w chmurze, za pośrednictwem aplikacji NoviCloud (np. elektronicznych kopii paragonów).

To tylko dwa ciekawe przykłady szczególnych integracji technologii w zakresie urządzeń fiskalnych. A przecież są jeszcze inne – np. kasoterminale. Patrząc na szybki wzrost nowoczesności rozwiązań dla biznesu, przychodzi na myśl pytanie, co jeszcze może zaoferować branża fiskalna? A może Wy macie jakieś pomysły?