Nowoczesność i praktyczność w wydaniu Posnet, czyli… Pospay! 11 czerwca, 2019 23 października, 2019 admin
Posnet Pospay - kasoterminal

Dla tych, którzy śledzą rozwój współczesnych technologii sprzedaży, premiera każdej kasy lub drukarki fiskalnej stanowi pewną ciekawostkę, rodzącą klasyczne pytania: jakie parametry oferuje ten model? Jakie nowe funkcje zaoferuje? Czym się wyróżnia? Jednak szczególną uwagą cieszą się coraz popularniejsze rozwiązania, których naczelną cechą jest sprytna integracja różnych urządzeń. I można raczej powiedzieć, że pod tym względem nowy model od firmy Posnet zdecydowanie powinien spełnić oczekiwania wielu przedsiębiorców.

Posnet Pospay, czyli niezwykle praktyczne połączenie

Z punktu widzenia innowacji, oferowanych przez dzisiejszy rynek technologii sprzedaży, integracje urządzeń w ramach jednego modelu są uznawane za wyjątkowo ciekawe, atrakcyjne i śmiałe rozwiązania. Wystarczy choćby przywołać inny przykład, który zdecydowanie się wyróżnia, a mianowicie Novitus Next, czyli kasę fiskalną z wbudowanym tabletem. Zdarza się też, że nowoczesne propozycje, ciepło przyjęte przez użytkowników, z miejsca tworzą zupełnie nową kategorię technologii. O podobnej sytuacji możemy mówić, jeśli chodzi o stosunkowe świeże rozwiązania, jakimi są kasoterminale. I właśnie tę kategorię reprezentuje model Posnet Pospay, przywołany w niniejszym wpisie.

Zatem czym w rzeczywistości jest ten kasoterminal? Pospay współtworzą: terminal płatniczy Smart D220, aplikacja sprzedażowa, oprogramowanie służące realizowaniu e-płatności i oczywiście – część fiskalna omawianej technologii. Co ciekawe, ta ostatnia dostępna jest w dwóch wariantach: „kasowym” i „drukarkowym”. O wyborze konkretnego rozwiązania naturalnie decyduje użytkownik. W przypadku wariantu „kasowego” podatnik uzyska w pełni niezależne urządzenie, pozwalające na zaprogramowanie bazy towarowej rzędu 4000 PLU. Tymczasem opcja „drukarkowa” siłą rzeczy będzie stanowiła element szerszego systemu sprzedaży, ale też umożliwi obsługę nawet 100 000 pozycji dla towarów bądź usług. Kasoterminal Posnet Pospay to z pewnością technologia, która celuje w wygodę i wszechstronność, jeśli chodzi o zarządzanie działalnością. I robi to skutecznie, zwłaszcza że całe urządzenie mieści się w lekkiej, zgrabnej konstrukcji o naprawdę niedużych wymiarach, idealnie też nadających się do mobilnego wykonywania obowiązków. Ale atrakcyjny design i stylowa, poręczna obudowa, odnajdująca się nawet na bardzo ograniczonych przestrzennie stanowiskach pracy to, jak łatwo się domyślić, niejedyne atuty tego modelu.

Na co stać kasoterminal od Posnet?

Teraz jak powiedzieliśmy już sobie, na czym osadza się atrakcyjna specyfika tego urządzenia, warto przyjrzeć się uważniej funkcjonalnościom, które wynikają z połączenia wspomnianych ogniw. Jeśli chodzi o realizację „zadań fiskalnych”, w tym skutecznie pomaga autorska aplikacja sprzedażowa. Pozwala m.in. na przygotowywanie rozmaitych raportów z dokładnymi danymi na temat wykonywanych transakcji, tworzenie bazy asortymentu i dalsze modyfikowanie jej (np. informacji o usługach lub towarach), a także przystosowanie jej do realiów branży i konkretnych przedsiębiorstwa. Przy okazji warto zaznaczyć, że aplikacja ta może być aktualizowana. Jeśli zaś chodzi o inne istotne ogniwo modelu Posnet Pospay – czyli terminal do Smart D220 – to znakomicie sprawdza się, jeśli chodzi o szybkie łatwe i, co niezmiernie ważne, bezpieczne realizowanie płatności elektronicznych. Wystarczy też wspomnieć, że urządzenie razem z aplikacją do zarządzania takimi transakcjami dostarcza jedna z czołowych firm na rynku w tej branży, czyli eService. Sam terminal natomiast nie tylko obsługuje różne karty magnetyczne, chipowe lub zbliżeniowe, ale również umożliwia wykonanie płatności za pomocą smartfona (BLIK, Apple Pay, Google Pay, Samsung Pay).

Nowoczesny kasoterminal od Posnet

Korzystanie z tych rozwiązań nie byłoby też tak przyjazne, gdyby nie kolorowy panel dotykowy o przekątnej 4 cali i rozdzielczości wynoszącej 480 x 800 pikseli. Do tego trzeba też dodać wydajny, prosty w obsłudze mechanizm drukujący, moduł kopii elektronicznej i wydajną baterię. Biorąc pod uwagę wszystkie te cechy oraz samą integrację opisanych rozwiązań, można dojść do wniosku, że to kolejna udana próba stworzenia urządzenia fiskalnego, znajdującego się blisko „złotego środka”. Kasoterminal Posnet Pospay wydaje się odpowiadać na potrzeby oczekiwania wielu branż, rodzajów działalności oraz użytkowników.